Digital art

Wystawa „Prima Materia” na Książęcej

Prima Materia to tajemnica Wszechświata, którą dawno temu starali się poznać alchemicy, dzisiaj poszukują jej m. in. fizycy. Wielu z nich twierdzi, że wszystkie zjawiska materialne mogą pochodzić od jednego podstawowego budulca. Odnalezienie go stało się dla nich możliwością odkrycia boskiej tkanki wszechświata. Poznajemy kolejno elementy układanki: atomy, kwarki, układy fraktalne. Wszystkie te pojęcia przenikają w moich grafikach, to z nich zaczerpnęłam inspirację.

Cykl Święta Ludzka Geometria

„Idealna układanka”, malarstwo komputerowe, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016. Układ DNA, podobnie jak kręgosłup, jeśli ma dobrze funkcjonować, powinien stanowić nienaruszalną całość.

 

4reka

„Ład chaosu” malarstwo komputerowe, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016 Praca inspirowana układem fraktalnym.

 

2mozg

„W gnieździe torusa”, malarstwo komputerowe, druk fine art 50×70 cm, 2016. Energia, która nas otacza porusza się po układzie torusa ruchem dośrodkowym, a następnie przechodzi w ruch odśrodkowy i tak w nieskończoność. Torus jest obrazem nieustannego ruchu.

 

Harmonia dźwięku

„Harmonia dźwięku”, malarstwo komputerowe, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016. Rytmy zdrowego serca są fraktalne. Jeśli ta fraktalna harmonia nie jest niczym zakłócona, czyli emocje są opanowane i spokojne, to energetyczne wibracje połączone z naszymi emocjami, także przepływają płynnie i rytmicznie.

 

Cykl Człowiek energetyczny

Stworzenie

„Stworzenie”, digital painting, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016

Ingerencja

„Ingerencja”, digital painting, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016

Spotkanie

„Spotkanie”, digital painting, druk papierowy fine art 50×70 cm, 2016

 

Cykl Wolność

W moim cyklu “Wolność” postać, która wznosi się, z każdym ujęciem coraz wyżej, jest symbolicznym połączeniem materii i energii. Gdy materia znika, postać nie przestaje się wznosić ku pełnej wolności, ku świadomemu istnieniu. Nieśmiertelna cząstka istnienia jedynie się przeobraża, by móc istnieć w innym wymiarze.

razem-wolnosc-net

1wolnosc

 

2wolnosc

 

3wolnosc

 

4wolnosc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *