Galeria 2 Piętro

Gdy podczas pierwszej wizyty w Galerii 2 Piętro zobaczyłam fortepian, od razu wiedziałam, że to jest miejsce, w którym połączę moją sztukę z muzyką. To była silna myśl, którą zrealizowałam 5 października podczas wernisażu. Nikt nie wiedział, że oprócz wystawienia prac, także tam zaśpiewam. Nikt poza Pianistą i dwoma osobami z galerii.

Od zawsze lubię śpiewać. Gdy byłam 8-9 letnią dziewczynką śpiewałam w chórze kościelnym. Potem już tylko w pustych ścianach mieszkania rodziców lub w dużym domu dziadków. Tam czułam się ze śpiewem najswobodniej, nie było sąsiadów!

Muzyka jest moim kompanem w tworzeniu. Gdy maluję, wyklejam, czy szyję bardzo dużo jej słucham. Uwrażliwia mnie, uskrzydla, daje energię. To zdecydowanie równie piękny sposób na wyrażenie istoty duszy jak chociażby malarstwo. Podczas ostatniego wernisażu moja sztuka i muzyka zaistniały razem. Zaśpiewałam kilka utworów Turnaua, jego piosenki od lat są bliskie memu sercu. Akompaniował mi pianista, który kocha jego twórczość równie mocno. Spotkaliśmy się dawno temu nieprzypadkowym przypadkiem po to,  by stworzyć muzyczny duet 5 października. Dziękuję Ci, tajemniczy Pianisto!

_DSC4119

Podczas wernisażowego występu. fot. vilkstepowy.com

Jest jeden istotny powód, dlaczego chciałam zaśpiewać tego dnia.

Ja wiem, że jest we mnie całkiem sporo energii i odwagi. Ale na samą myśl o publicznym śpiewaniu przeszywał mnie dreszcz strachu. To miało być spotkanie z moim lękiem, przyjrzenie się jemu, przekroczenie progu. O spotkaniu z głębią jestestwa, pragnieniami, lękami, czy potrzebami są moje najnowsze  prace, które prezentuję w galerii. Koncert miał być esencją myśli, którą w nich zawarłam.

Prace z kilku ostatnich miesięcy to gęsta, barokowa materia, która spotyka się z duszą. Do ich stworzenia użyłam kawałków luster i błyszczących materiałów, grających ze światłem. Niewątpliwie jesteśmy częścią świata materii, ale… oczy są zwierciadłem duszy. Co za nimi się kryje? Mają pomóc to odkryć moje obrazy-lustra. Tytuły zachęcają do przyjrzenia się sobie w moich pracach. Kim jestem, co we mnie lśni? A co powoduje strach? Przed czym uciekam i co kocham? Za czym tęsknię?

labirynt-skarzynska_com-net

Podczas tworzenia w szkockim ogrodzie. „Labirynt zdarzeń, prowadzący do Prawdy”, technika własna, 2017

_DSC4049

Jedna z prac, wystawiana w Galerii 2 Piętro w Warszawie. Wystawa otwarta do 20 listopada.

Druga sala Galerii pokazuje dwa poprzednie lata mojej twórczości. Jakże wyraźnie widać moje przejście ze  świata energii i kosmosu, do świata naszego wymiaru! Człowiek i materia zyskały moją uwagę, bo są tak samo istotne jak cały Wszechświat. Każda cząstka materii to ta sama wartość, jaką niosą inne, mniej uchwytne w tej rzeczywistości, wymiary. Było mi do nich  bardzo spieszno, dziś jestem Tu i Teraz.

_DSC4013

Wystawa Yes!tem w Galerii 2 Piętro trwa do 31 października, otwarta jest od wtorku do czwartku między 15.00 a 19.00.

Zdjęcia z wernisażu: www.vilkstepowy.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *