Wernisaż w Krystian’s Kitchen

21 maja odbyło się podwójne uroczyste otwarcie: wystawy moich najnowszych prac oraz otwarcie restauracji Krystian’s Kitchen w nowej smakowitej odsłonie. Na Książęcej 6, tuż przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, rozpoczęła się uczta dla wszystkich zmysłów. To wspaniałe spotkanie na specjalne zaproszenie odbyło się wśród niemal dwudziestu moich najnowszych prac oraz kulinarnych smakołyków Krystiana. Był także pokaz sztucznych ogni, a ostatni goście wyszli po północy. Moje malarstwo i grafiki eksponowane będą w tym miejscu do końca roku 2015.

skarzynska-com-wernisaz-2015

W każdej z trzech sal przedstawiam inny cykl prac.

W pierwszej sali prezentuję linoryty zatytułowane Mapy zmysłów. Każda z pięciu prac symbolizuje dany zmysł: wzrok, słuch, dotyk, smak, węch. Zmysły są łącznikiem pomiędzy człowiekiem a otaczającym go światem. To nasze drogowskazy w codzienności. Relacja pomiędzy człowiekiem a zmysłami niemal non stop jest zakłócana przez myśli. Odbiór w „tu i teraz” staje się nieczytelny. Prace „ Mapy zmysłów” są przypomnieniem o wartości życia teraźniejszą chwilą.

skarzynska-com-linoryty

Od lewej: prezentuję matrycę, wykonaną w technice linorytu. Po prawej efekt odbicia tej matrycy.

Bliskie memu sercu jest pojęcie świata energetycznego jako składni wszelkiego bytu. Inspirowana myślą o energii w nas i wokół nas namalowałam cykl kilku obrazów olejnych Rzeczywistość naguala, które również są eksponowane w restauracji Krystian’s Kitchen. Naguale, czarownicy z Ameryki Środkowej uważają, że każdy człowiek widzi energię, ale nie jest tego świadomy. Od urodzenia jesteśmy przyzwyczajani do konkretnego sposobu odbierania świata zewnętrznego. Jest to narzucony, pokoleniowy nawyk. Na obrazach zawieram osobiste wyobrażenie otaczających nas form z ponadmaterialnych wymiarów.

skarzynska-com-obrazy

Malarstwo olejne z cyklu „Rzeczywistość naguala”

Trzeci cykl z kolejnej sali zatytułowałam Żywioły i malowany jest tuszem. Każda z prac symbolizuje konkretny żywioł: Ziemię, Powietrze, Ogień, Wodę oraz Akaśę. Ten ostatni żywioł odgrywa znaczącą rolę w wierzeniach hinduistycznych. Symbolizuje on świat astralny, a jego cechą jest bezczasowość i niefizyczność. Przenika wszelki byt. To on jest budulcem świata materialnego. Praca symbolizująca Akaśę mocno różni się od pozostałych czterech prac.  To, co niewidoczne, a jednocześnie tak bardzo ważne symbolizuje kartka, którą używałam do czyszczenia stalówek. Gdyby nie ta czynność, żadnej z prac ukazujących cztery podstawowe żywioły, nie mogłabym namalować z taką dokładnością.

skarzynska-com-tusze

W tle prace wykonane tuszem, symbolizujące żywioły.

Zdjęcia z otwarcia wystawy moich najnowszych prac i jednocześnie otwarcia restauracji Krystian’s Kitchen w nowej odsłonie.

2 odpowiedzi na „Wernisaż w Krystian’s Kitchen

  1. mama says:

    Jestem zachwycona, zauroczona. Coś niesamowitego córciu. Brakuje mi słów na wyrażenie tego co poczułam wewnątrz siebie. Po prostu piękne (tak piękne jak ich autorka)… Jesteś wielka!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *